Micro Sumo 3D

Micro Sumo 3D Při brouzdání internetem jsem narazil na zajímavé letadélko. Zaujalo mne na tolik že jsem se rozhodl si jej postavit. Je to takový model na vyblbnutí, musí se neustále řídit a není vhodný pro úplné začátečníky, ale pokud už trochu létáte tak se do jeho stavby můžete klidně pustit a odměnou Vám bude zábava se zajímavým modelem. Inspiraci jsem našel zde http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=710077#post7760413. Další informace je možno načerpat například na českém fóru http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=11642. . Případně můžete prozkoumat internet a naleznete spoustu odkazů na tuto konstrukci a mnoho videí na Tvoji Trubce.

Postavil jsem variantu mikro s rozpětím 500 mm. V podstatě podle popisu na fóru. Použil jsem EPP v síle 6mm, tenčí se mi nepodařilo sehnat. To se taky odrazilo v konečné celkové váze130g, což je o 40g více než u originálu, také i proto že jsem nešetřil lepící páskou a místo nití použil uhlík.

Použité vybavení:
Motor - TURNIGY C1822-2100, pozor na unašeč nepasuje vrtule, vrtuli je nutno vyvložkovat.
Vrtule - GWS EP7035
Regulátor - TURNIGY Plush 6A
Servo křidélek - HXT 500
Serva kormidel - S0361
Přijímač - CORONA RP4S1
Baterie - RHINO 360mAh 2S

Pokud někam budete lepit pásku, tak EPP potřete lepidlem STYROLEP a všechno přebytečné lepidlo stáhněte škrabkou, stěrkou. Stačí když na EPP zůstane opravdu velmi tenká vrstvička, téměř nepatrné tloušťky. Na samotném EPP páska velmi nerada drží.

Nevýhodou modelu je, že soustavně praská a trhá se „trup“, hlavně kolem uchycení motoru, ale vše je rychle opravitelné a za 5 minut můžeme být opět ve vzduchu. Samozřejmě EPP je měkké což vede také ke kroucení modelu. Po zimě létal nakloněný o cca 30 stupňů na jednu stranu a dlouhou dobu si nechtěl nechat vysvětlit že to má být jinak. Až hrubá síla vše překroutila zpět. Všechny drobné nedostatky jsou vyváženy zábavou s takovýmto modelem a o to více že byl stavěn s předpokladem krátkého života. Život mu lze úspěšně prodlužovat infuzí sekuďáku a bandáží lepící pásky.

Obdobný model lze nyní koupit na freeair.cz Fish . jde o model s rozpětím 760 mm. Vyšla na něj i recenze v RC REVUE 6/2010.

A kdo by se chtěl nechat inspirovat pro něco opravdu malinkého tak může zde.
http://3.bp.blogspot.com/_hlIDoJjw1_k/STGYMtUBj8I/AAAAAAAAAOE/ORcpkIgD08E/s400/DSCN0349.JPG

Pohled na model ze všech stran. Je vidět i prohnutí po zimním stání na skříní.
Micro Sumo 3D Micro Sumo 3D Micro Sumo 3D Micro Sumo 3D Micro Sumo 3D VMicro Sumo 3D Micro Sumo 3D Micro Sumo 3D)